Zabrze: Arena zaprasza sponsorów do składania ofert

źródło: Arena-Zabrze.pl

Zabrze: Arena zaprasza sponsorów do składania ofert Cztery lata po oficjalnym otwarciu Arena Zabrze ogłasza gotowość do zmiany nazwy, jeśli znajdzie się partner do umowy naming rights. Być może jeszcze w maju poznamy sponsora stadionu.

Reklama

Co prawda wciąż ma tylko trzy trybuny, ale Arena Zabrze jako stadion ma kompletną infrastrukturę. Ma też pomysł na budowanie swojej marki nie tylko w oparciu o mecze Górnika Zabrze, choć piłkarska legenda z pewnością jest atutem.

Widać to już w ogłoszeniu o konkursie na sponsora tytularnego stadionu. Wzmianka o Górniku znajduje się już w drugim akapicie opisu stadionu, tuż po oficjalnej pojemności (24 563) oraz powierzchni użytkowej (57 tys. m2).

Arena Zabrze© Stadion w Zabrzu, Wirtualne360.pl

Oddany do użytku w 2016 roku obiekt to synergia nowego brandu, nowoczesnych technologii i niebanalnej architektury z legendarną marką Górnika Zabrze, czternastokrotnego mistrza Polski, najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w kraju – czytamy w dokumencie.

Arena Zabrze nie określa w poszukiwaniu sponsora konkretnych oczekiwań finansowych, ale podkreśla, że jedynym kryterium w ocenie ofert konkursowych będzie cena. Długość umowy oraz szczegółowy pakiet otrzymany przez partnera będą negocjowane indywidualnie. Natomiast podstawowa oferta uwzględnia markę w logo i nazwie, wewnątrz recepcji VIP, na stronie internetowej, papierze firmowym, itd. Do tego 4 miejsca parkingowe VIP oraz 4 dni w roku na korzystanie z sali konferencyjnej.

Na oferty of zainteresowanych firm Arena Zabrze czeka do 3 kwietnia. Później w terminie dwóch tygodni wybrani oferenci mają zostać zaproszeni do drugiego etapu, który będzie oparty o indywidualne negocjacje. Najwcześniej więc w drugiej połowie maja poznamy partnera, choć – co często zdarza się przy takich rozmowach – termin może być późniejszy.

Reklama