Chorzów: Śląski polubił się z żużlem, finał SEC po raz trzeci

źródło: informacja prasowa; autor: michał

Chorzów: Śląski polubił się z żużlem, finał SEC po raz trzeci Wielkie wydarzenia potrzebują wielkich obiektów. Idąc tą maksymą Stadion Śląski, już po raz trzeci, będzie gospodarzem finału cyklu Speedway Euro Championship. 19 września 2020 roku w Chorzowie najlepsi żużlowcy Europy powalczą o złoty medal, tytuł Indywidualnego Mistrza Europy oraz awans do przyszłorocznych mistrzostw świata!

Reklama

Kolebka polskiego sportu, Stadion Śląski, po raz trzeci stanie się stolicą europejskiego żużla za sprawą finałowej rundy TAURON Speedway Euro Championship. Po zeszłorocznych emocjach - wyścigach dodatkowych, czy defektach decydujących o podziale medali, które towarzyszyły finałowym zmaganiom w Chorzowie, wszyscy możemy liczyć na jeszcze więcej, a to za sprawą stawki zawodników oraz zmianom w regulaminie cyklu.

Miejscowi kibice szczególnym wsparciem darzyć będą reprezentantów Polski. Ulubieniec lokalnej publiczności, Kacper Woryna był bliski zdobycia brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Europy, jednak defekt motocykla pozbawił go miejsca na podium zmagań. Drugim z Polaków będzie Bartosz Smektała.

Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2018 roku ma przed sobą pierwszy sezon w gronie seniorów, jednak otwarcie przyznaje, że jego głównym celem na ten rok jest tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.

Bilety na Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2020, który odbędzie się 19 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie można nabywać w przedsprzedaży od 10 lutego, za pośrednictwem portalu Allegro.pl dla wszystkich użytkowników Allegro Smart. Regularna sprzedaż rozpocznie się 12 lutego na portalu eBilet.pl.

Reklama