Mielec: Kolejny proces w sprawie przebudowy stadionu

źródło: Hej.Mielec.pl

Mielec: Kolejny proces w sprawie przebudowy stadionu Czkawka po inwestycji zakończonej w 2013 roku wciąż się nie kończy. Miasto walczy w sądzie z głównym wykonawcą, tymczasem podwykonawca pozywa właśnie miasto – donosi Hej.Mielec.pl.

Reklama

W 2020 minie 7 lat od przebudowy mieleckiego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, tymczasem stan obiektu wciąż budzi wątpliwości. Miasto walczy o ok. 5,5 mln zł zadośćuczynienia od głównego wykonawcy, firmy Tamex.

Od 2013 roku na jaw wyszło bardzo wiele usterek i niedociągnięć, w tym setki wybrzuszeń na bieżni lekkoatletycznej, grzyb i przecieki na zapleczu trybuny zachodniej czy wreszcie użycie gruzu jako podbudowy dla boiska głównego. To ostatnie wyszło w 2019, podczas instalacji podgrzewania murawy.

Tymczasem okazuje się, że miasto nie tylko pozywa, ale i jest pozywane. Od listopada w Warszawie trwa proces, w którym podwykonawca firmy Tamex domaga się od samorządu środków, których miał mu nie wypłacić główny wykonawca. Chodzi o kwotę 1,3 mln zł. Kolejna rozprawa w tym sporze odbędzie się już w styczniu.

Stadion Miejski w Mielcu© Paweł Galek, Super Nowości

Reklama