Australia: Stadion w Townsville gotowy na otwarcie

źródło: własne [MK]

Australia: Stadion w Townsville gotowy na otwarcie No, prawie gotowy. Brakuje mu jeszcze boiska, ale to kwestia najbliższych dni. Do oficjalnej inauguracji pod koniec lutego zdążą, a tym bardziej do pierwszego meczu, który zaplanowano na marzec. Oto najnowszy australijski stadion!

Reklama

Komplet 25 tysięcy krzesełek już zamontowany, nawet jeśli poniższy film z budowy (ostatni opublikowany) pokazuje stan jeszcze sprzed montażu. Stadion ma już dach, który ochroni przed deszczem ok. 75% osób zasiadających na widowni. Do ułożenia została jeszcze murawa, która stanowi w przypadku tego obiektu swoistą wisienkę na torcie – większość systemów jest już bowiem przetestowana i czeka na inaugurację.

North Queensland Stadium, a właściwie Queensland Country Bank Stadium (na podstawie 6-letniej umowy naming rights), po raz pierwszy zaprosi mieszkańców Townsville 22 lutego. Odbędzie się wtedy dzień otwarty dla wszystkich podatników, bo to oni finansowali budowę wartą nie 250 mln $ – jak planowano pierwotnie – lecz 295 mln $ (774 mln zł).

Pierwszą oficjalną imprezą będzie koncert Eltona Johna, który odbędzie się 29 lutego. Z kolei sport zawita na obiekt dopiero jako trzeci, 13 marca. Wtedy North Queensland Cowboys podejmą Brisbane Broncos w pojedynku National Rugby League.

Queensland Country Bank Stadium

Nowy stadion w Townsville ma charakterystyczny układ z dużym rozwarciem w kierunku północnego wschodu, tam znajduje się centrum miasta. Kształtu nadaje mu dynamicznie zakrzywione zadaszenie, którego wygląd inspirowany jest liśćmi pandanu.

Obiekt zaoferuje co prawda 25 tys. miejsc na co dzień, jednak zachowano opcję podniesienia pojemności do 30 tysięcy, a przy okazji koncertów nawet 40 tys. osób będzie mogło pojawić się na obiekcie.

Queensland Country Bank Stadium

Reklama