Nowy projekt: Zawodowa piłka w Rhode Island

źródło: własne [MK]

Nowy projekt: Zawodowa piłka w Rhode Island Do tej pory żaden klub piłkarski z Rhode Island nie zagrał na szczeblu centralnym w amerykańskich rozgrywkach. Wszystko ma się zmienić na tym stadionie, już w 2022 roku.

Reklama

Gubernator Rhode Island, burmistrz Pawtucket i dyrektor zarządzający drugiej ligi amerykańskiej wspólnie zapowiedzieli stworzenie w mieście klubu piłkarskiego. Ten ma być własnością prywatną, podobnie zresztą jak stadion i powstający wspólnie z nim kompleks.

Nowy stadion piłkarski w Pawtucket miałby stanąć na zachodnim nabrzeżu rzeki Seekonk, zaledwie parędziesiąt metrów od wody. Większość z jego 7,5 tys. miejsc siedzących miałoby znaleźć się na dwupoziomowej głównej trybunie. Dach przewidziano też nad południowymi sektorami. Zaproponowany układ jest półotwarty, oferuje wielu widzom widok na drugi brzeg.

Tu, wraz z mostem dla pieszych, ma powstać strefa komercyjno-mieszkalna. Trzecim elementem kompleksu o wspólnej nazwie Tidewater Landing ma być hala sportowa, hotel i centrum konferencyjne zlokalizowane paręset metrów na północ od stadionu i strefy mieszkalno-komercyjnej. Cała inwestycja ma być warta ok. 400 mln $, z czego co najmniej 300 mln mają pokryć środki prywatne.

Gospodarzem stadionu ma być nowo powołany klub, najpewniej o nazwie Riptide, który zagra w lidze USL Championship (drugi szczebel). Start w rozgrywkach przewidziano w 2022, dlatego przyjmujemy tę datę za otwarcie stadionu.

Pawtucket Stadium© Fortuitous Partners

Pawtucket Stadium© Fortuitous Partners

Pawtucket Stadium© Fortuitous Partners

Reklama