Warszawa: Kibice Polonii zbierają na naprawę neonu

źródło: własne

Warszawa: Kibice Polonii zbierają na naprawę neonu Uszkodzeniu uległ neon z napisem POLONIA, zdobiący wejście na stadion przy Konwiktorskiej. Po raz kolejny na jego naprawę zbierają kibice.

Reklama

Słynny neon na stadionie Polonii Warszawa jest dla kibiców symbolem od wielu lat. Nie zawsze jednak zdobił wejście do klubowej siedziby. Przy demontażu, podczas remontu trybuny przy Konwiktorskiej 6 w 2007 roku, uległ pewnym uszkodzeniom i na kilka lat zniknął z pola widzenia. O jego powrót kibice upomnieli się w 2011. Już wtedy cała akcja musiała zostać sfinansowana z ich kieszeni, ponieważ władze klubu nie posiadały funduszy na ten cel. 

Historia zatoczyła koło i tym razem. Jakiś czas temu neon uległ awarii. Znowu to właśnie kibice muszą zatroszczyć się o klubowy symbol.

- Po kilku latach codziennego służenia awarii uległ neon POLONIA, który rozświetlał stadion przy Konwiktorskiej 6. Nie działa od kilku tygodni. Ani Aktywna Warszawa, ani Polonia Warszawa S.A nie są zainteresowane jego naprawą. Polonia to MY, dlatego organizujemy zbiórkę żeby go naprawić. To symbol, musi działać ! - piszą na facebooku Kibice Razem Polonia Warszawa. Kwota, którą muszą zebrać to 3950 zł. 

Przy okazji zaistniałej sytuacji nie sposób nie zastanowić się nad planami dotyczącymi przyszłości siedziby warszawskiej Polonii. Ostatnio pisaliśmy o planowanej przebudowie stadionu. Pojawia się więc pytanie, jak to jest, że miasto rozważa wydanie 400 mln zł, a tymczasem na rzeczy podstawowe, takie jak naprawa neonu, pieniędzy brakuje.

Neon na stadionie Polonii©facebook.com/KRWarszawa

Reklama