Nowa budowa: Stadion Floriana Krygiera

źródło: własne [MK]

Nowa budowa: Stadion Floriana Krygiera To największy projekt stadionowy realizowany obecnie w Polsce, więc nie mogło go zabraknąć na Stadiony.net. Dzięki uprzejmości Pogoni Szczecin możemy pokazać Wam, jak rośnie konstrukcja nowej „Papricany”!

Reklama

Choć dopiero kilka miesięcy od rozpoczęcia rozbiórki, już jest konstrukcja wiechy. Nie na stadionie, ale na pawilonie, który będzie siedzibą akademii piłkarskiej.

Nie oznacza to jednak, że bliżej boiska niewiele się dzieje – przeciwnie. Pierwsze rygle przyszłych trybun już leżą, a za nimi żelbetowe słupy pod dach przyszłych trybun zachodniej i południowej. Na południowej są zresztą pierwsze prefabrykowane stopnice, a więc przyszłe rzędy widowni. Skoro o widowni mowa – na trybunie boiska bocznego są już zamontowane wszystkie rzędy!

Od dziś będziemy Wam pokazywać postępy, dzięki wsparciu ze strony Pogoni Szczecin. Najpierw podczas budowy pierwszych dwóch trybun, a następnie pod drugiej fazy inwestycji. Całość ma być oddana w 2022 roku, dlatego przed nami wiele fascynujących miesięcy!

Przypomnijmy, że nowy Stadion im. Floriana Krygiera to największy realizowany obecnie projekt stadionowy w kraju. Docelowa pojemność ma wynosić ok. 20,5 tys. miejsc. Przy stadionie zaplanowano ok. 850 miejsc parkingowych, a także 7 boisk piłkarskich stanowiących nową miejską akademię.

Stadion im. Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Stadion im. Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Stadion im. Floriana Krygiera© Pogoń Szczecin

Reklama