Lubelskie: Stadion w Lubartowie prawie gotowy

źródło: UM Lubartów / DziennikWschodni.pl / TVP 3 Lublin

Lubelskie: Stadion w Lubartowie prawie gotowy Otwarcie może nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Nowy stadion piłkarski w Lubartowie to prawie tysiąc miejsc siedzących i spełnienie norm do II Ligi włącznie.

Reklama

Kończy się budowa nowego stadionu w lubelskim Lubartowie. Inwestycja warta ponad 5 mln zł (ok. 10% pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) da miastu kolejne pełnowymiarowe boisko naturalne, co jest niezbędne przy ok. 300 trenujących piłkę w mieście zawodnikach.

Razem z trzecim już boiskiem (pierwsze to stary stadion przy Parkowej, drugie to działające od 2017 syntetyczne boisko treningowe obok), nowy stadion zapewni miejsce dla 930 kibiców, z których 408 zasiądzie na krytej trybunie zachodniej, powstającej ze stalowych prefabrykatów. Gdyby zapotrzebowanie tego wymagało, trybunę będzie można w przyszłości rozbudować.

Stadion Miejski w Lubartowie© UM Lubartów

Jak potwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy UM w Lubartowie, inauguracja może nastąpić jeszcze w październiku. To i tak opóźnienie względem pierwotnego planu, który dawał wykonawcy czas do końca lipca tego roku. Ukończony obiekt ma spełniać wymogi do II Ligi włącznie, a Lewart Lubartów aktualnie walczy o awans do III Ligi, a więc na czwarty poziom rozgrywek.

Dla Lubartowa to nie koniec prac. Pomiędzy nowym boiskiem naturalnym a powstałym wcześniej boiskiem ze sztuczną nawierzchnią mają stanąć hale sportowe z zapleczem. Ten etap miałby nastąpić do 2022 roku. Do tego czasu piłkarze na nowym stadionie będą korzystać z szatni kontenerowych.

Stadion Miejski w Lubartowie© UM Lubartów

Stadion Miejski w Lubartowie© UM Lubartów

Reklama