Łódź: Ostatni wymóg spełniony

źródło: własne [MK]

Łódź: Ostatni wymóg spełniony Od tego tygodnia stadion Łódzkiego Klubu Sportowego już oficjalnie ma sprawny system podgrzewania murawy. Tym samym beniaminek spełnił ostatni infrastrukturalny wymóg licencyjny.

Reklama

ŁKS poinformował o tym 27 października: system ogrzewania murawy jest już w pełni sprawny i ma być możliwy do wykorzystywania od początku listopada. Taką informację klub uzyskał od Zarządu Inwestycji Miejskich, który zobowiązał się dostosować obiekt do wymogów licencyjnych.

Tym samym Stadion Miejski przy al. Unii spełnia już wszystkie wymogi. W tym roku obiekt otrzymał tymczasową trybunę dla kibiców przyjezdnych (już przeniesiona z powodu rozpoczęcia budowy), maszty oświetleniowe, a także wspomniane właśnie podgrzewanie murawy.

Z instalacją grzewczą były jednak pewne problemy. Miała być oddana do 20 września, a ostatecznie termin przesunięto o prawie miesiąc. Cena również okazała się wyższa niż oczekiwały władze Łodzi, ostatecznie wynosząc ponad 471 tys. zł (ZIM miał odłożone 246,6 tys. zł).

Stadion ŁKS-u Łódź© Bartek Kuśmierz

Reklama