Lizbona: Stadion Sportingu imienia CR7?

źródło: Tuttosport.com

Lizbona: Stadion Sportingu imienia CR7? W rozmowie z włoskim portalem „Tuttosport” prezydent Sportingu Lizbona nie wykluczył, że Estádio Jose Alvalade zmieni patrona na Cristiano Ronaldo. Byłoby to przerwanie 63-letniej tradycji.

Reklama

Portugalskie media błyskawicznie podchwyciły fragment wywiadu, jakiego prezydent Sportingu Frederico Varandas udzielił włoskiemu „Tuttosport”. – Sporting jest znany jako klub, który wypromował Cristiano Ronaldo i jesteśmy z tego bardzo dumni. Dla nas jest on symbolem w historii klubu. Nazwanie jego imieniem stadionu to hipoteza, której nie wykluczamy – powiedział Varandas.

Estadio Jose Alvalade

Na poziomie sportowym nie ulega wątpliwości, że Ronaldo jest wzorem dla wszystkich młodych ludzi. Staramy się przekazać wartości Cristiano młodym zawodnikom, uznając go za wzór nawet wiele lat po odejściu z klubu – stwierdził prezydent.

Hipoteza jest o tyle zaskakująca, że Sporting ma wyjątkowo godnego patrona dla swojego stadionu. Jose Alvalade był współzałożycielem klubu, a stary stadion nosił jego imię od 1956 roku.

Nowa arena kontynuuje tę tradycję nieprzerwanie od otwarcia w 2003 roku. Z kolei Cristiano Ronaldo grał co prawda w meczu otwarcia stadionu, ale w swojej krótkiej karierze w Sportingu rozegrał tylko 31 meczów, strzelając 5 bramek.

Reklama