Bielsko-Biała: Jasne zasady – 20 tys. za mecz

źródło: Beskidzka24.pl / własne

Bielsko-Biała: Jasne zasady – 20 tys. za mecz Choć od otwarcia po przebudowie mijają trzy lata, to dopiero teraz Stadion Miejski w Bielsku-Białej doczeka się jasnych zasad, na jakich każdy będzie mógł go wynająć.

Reklama

BBOSiR w Bielsku-Białej opracowuje regulamin i cennik wynajmu dla swojego największego stadionu. Jego kluczowym elementem będzie podstawowa cena za wynajem: 20 tys. zł na rzecz miasta Bielsko-Biała. To jednak nie jedyny koszt, z jakim trzeba się liczyć.

Zasada, która obowiązywać będzie wszystkich, to ponoszenie wszystkich kosztów związanych z użytkowaniem obiektu podczas jego wynajmu – tłumaczy dyrektor BBOSiR Grzegorz Jania w rozmowie z Beskidzka24.pl. – Chodzi o media, sprzątanie, jakieś dodatkowe elementy, które mogą być różne w zależności od tego, na jaki typ imprezy ktoś będzie chciał wynająć stadion.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Stadiony.net

Informacja o regulaminie i cenniku jest zaskakująca, ponieważ to dokument, który – jak się wydawało – miasto powinno mieć spisany jeszcze przed otwarciem w 2016 roku. Jednak bielski stadion dopiero otwiera się na imprezy zewnętrzne, organizowane przez kogo innego niż Podbeskidzie czy BKS.

Mowa nie tylko o meczach młodzieżowego mundialu z czerwca. Tego lata na obiekcie odbył się pierwszy festiwal muzyczny, podczas którego widzowie mogli zająć płytę boiska. Dopuszczono na nie 7 tys. osób, ale za rok liczba może zostać zwiększona do 10 tysięcy. Z kolei w ostatnich tygodniach na obiekcie pojawił się Rekord Bielsko-Biała, który przeniósł tu mecz z Ruchem Chorzów – za przyjezdnymi pofatygowało się na niego aż 1125 osób.

Reklama