Wolfsburg: Stadiony VfL jeszcze bardziej zielone

źródło: the18.com

Wolfsburg: Stadiony VfL jeszcze bardziej zielone Od początku sezonu 2019/2020 VfL Wolfsburg wprowadza inicjatywę ekologiczną na swoich stadionach. Koniec z jednorazowym plastikiem.

Reklama

Niedawno pisaliśmy o inicjatywie kibiców z Huddersfield, którzy postanowili zawalczyć o stadion bardziej przyjazny środowisku. W podobnym kierunku zmierza VfL Wolfsburg. Od pierwszego meczu tego sezonu na Volkswagen Arenie i AOK Stadion, siedzibach klubowych drużyn mężczyzn i kobiet nie będzie można kupować napojów w jednorazowych kubkach z tworzyw sztucznych.

Na temat motywacji stojącej za podjęciem decyzji o zapobieganiu powstawania plastikowych odpadów na stadionach wypowiedział się dyrektor zarządzający klubu, Michael Meeske:

- Plastikowe śmieci stały się jednym z najbardziej palących problemów środowiskowych. To właśnie dlatego musimy wziąć za to odpowiedzialność i pomóc we wprowadzaniu w życie tego, co społeczeństwo powinno robić, aby środowisko ochraniać. 

Volkswagen Arena w Wolfsburgu© Wojciech Sołyga

Nie jest to pierwszy raz, gdy klub z Wolfsburga pokazał, że kwestie ekologii nie są mu obojętne. Władze klubu wprowadziły już kilka inicjatyw ograniczających ilość odpadów produkowanych na stadionie, w oficjalnym klubowym sklepie nie ma w ogóle plastikowych reklamówek, są za to torby z materiałów pochodzących z recyklingu, a na stadionie można kupić wegańskie posiłki.

W ostatnich czasach coraz więcej klubów decyduje się na podjęcie kroków mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu swoich stadionów na środowisko naturalne. Warto docenić inicjatywę klubu z Wolfsburga i pozostaje mieć nadzieję, że w kwestii dbałości o ekologię przykład z niego weźmie jego największy sponsor - Volkswagen. 


Reklama