Łódź: Początek prac na stadionie ŁKS-u

źródło: polskieradio24.pl

Łódź: Początek prac na stadionie ŁKS-u Rozpoczęły się pierwsze prace na stadionie przy Alei Unii Lubelskiej. Na razie mają charakter przygotowawczy, ale od października na terenie budowy zaczną się prace ziemne.

Reklama

Podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta oraz wykonawcy, firmy Mirbud, zostały ujawnione szczegóły na temat planów rozbudowy stadionu ŁKS-u. Na terenie budowy rozpoczęły się prace przygotowawcze.

- Trwa już urządzanie miasteczka, czyli zaplecza budowy, przez firmę Mirbud, która podjęła się rozbudowy obiektu przy al. Unii. W tej chwili trwają prace związane z wygrodzeniem placu, a w przyszłym tygodniu zjedzie ciężki sprzęt. Jesteśmy w harmonogramie - zapewniła Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

Paweł Bruger z firmy Mirbud odpowiadał na pytania związane z możliwym terminem zakończenia prac. Według umowy zawartej z miastem stadion miałby być gotowy do czerwca 2022. Prace konstrukcyjne na trybunach południowej, wschodniej i północnej przewidziane są na rok 2020. W 2021 miałyby mieć miejsce prace instalacyjne i wykończeniowe dzięki czemu budowa mogłaby zakończyć się przed zimą 2021/2022. Jak zaznacza przedsiębiorca, ukończenie budowy przed czasem byłoby korzystne dla obu stron. Projekt Stadionu ŁKS-u w Łodzi© UM Łódź

Na pytanie o to, co na dzień dzisiejszy i w najbliższych miesiącach będzie się działo na placu budowy Paweł Bruger odpowiedział:

- Odbywają się prace związane z grodzeniem terenu i urządzaniem zaplecza budowy. W październiku/listopadzie rozpoczną się prace ziemne związane z fundamentami i z rozbiórką trybuny północnej. Równolegle trwają prace architektoniczne. W tej chwili uzgadniamy koncepcje architektoniczne z zamawiającym. Myślę, że tak gdzieś do piątego października powinniśmy już taką koncepcję uzgodnioną zamawiającemu przekazać.

Przypomnijmy: projekt renowacji stadionu ŁKS-u przewiduje rozbudowę obiektu o brakujące trybuny. W efekcie jego pojemność miałaby wzrosnąć do 18 tys. Przedsięwzięcie będzie kosztowało miasto 129 mln zł. 


Reklama