Brazylia: Atlético Mineiro jeszcze bliżej własnego stadionu

źródło: otempo.com.br / jornaldacidadebh.com.br

Brazylia: Atlético Mineiro jeszcze bliżej własnego stadionu Burmistrz Belo Horizonte wystąpił do rady miejskiej o zatwierdzenie projektu Areny MRV. Jest to jeden z ostatnich kroków niezbędnych do uzyskania licencji na budowę stadionu.

Reklama

Projekt własnego, prywatnego stadionu dla Atlético Mineiro powstał już w 2014 roku, jednak prace budowlane wciąż jeszcze nie zostały rozpoczęte. Od tego czasu był on stopniowo rozwijany i modyfikowany, dzięki czemu władze klubu mogą poszczycić się jednym z najlepszych projektów w Brazylii.

Jednym z ważnych etapów jego zatwierdzania jest uzyskanie zgody władz miejskich na budowę stadionu w dzielnicy California, położonej w północno-zachodniej części Belo Horizonte. 

Według wcześniejszych ustaleń, na miejscu, w którym dziś planowana jest budowa stadionu miało powstać osiedle mieszkaniowe. Właśnie ze względu na pierwotne przeznaczenie tych gruntów wymagane jest zatwierdzenie budowy w tym miejscu przez władze miejskie. Co więcej, muszą one wskazać inne miejsce, w którym zostanie wybudowane osiedle w planowanym wcześniej kształcie.Arena MRV w Belo Horizonte©Farkasvölgyi Arquitetura

Zaproponowany przez burmistrza Alexandre Kalila projekt uchwały ma zostać poddany pod głosowanie na początku września, po wcześniejszej analizie przeprowadzonej między innymi pod kątem prawnym. Jak wyjaśnia jego zastępca, Léo Burguês, zostanie on poddany szybkiemu głosowaniu, jako że jest to jeden z ostatnich kroków niezbędnych do uzyskania licencji na budowę w tym miejscu.

Budowa nowego stadionu Atlético Mineiro uważana jest za jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w Belo Horizonte w ostatnich latach. Całkowity koszt szacuje się na 410 mln reali (425 mln zł), co stanowi całkiem niewygórowaną cenę za nowoczesny stadion o pojemności 47 tysięcy. 

Sporo mówi się także o pozytywnym wpływie budowy stadionu na lokalną społeczność. W pierwszych latach istnienia oraz fazie konstrukcyjnej ma zapewnić powstanie około 6 tys. miejsc pracy. Ponadto mieszkańcy Californii liczą także na to, że stadion pomoże lepiej rozwinąć się ich dzielnicy oraz przyczyni się do powstania lepszych środków komunikacji z centrum miasta.


Reklama