Manchester: Stretford End do poprawki dla niepełnosprawnych

źródło: własne [MK]; autor: michał

Manchester: Stretford End do poprawki dla niepełnosprawnych United otrzymali właśnie pozwolenie na rozbudowę słynnej Stretford End. Za ostatnim rzędem widowni powstanie nowa promenada z kioskami i toaletami. To pomysł, który ma stworzyć lepszą infrastrukturę dla fanów na wózkach i nie tylko.

Reklama

Wniosek złożyli w maju, teraz zbierają jego owoce. Miasto Manchester wydało właśnie zgodę na rozbudowę Stretford End oraz południowo-wschodniego narożnika. Nie są to wielkie prace i nie zmienią znacząco rozmiaru Old Trafford – ostrzegamy zbyt podekscytowanych kibiców.

Old Trafford

Zmiany są skupione na spełnieniu rosnących wymogów stawianych infrastrukturze sportowej. Wspólnie, na zachodnim krańcu (Stretford End) oraz w sektorze gości (południowo-wschodni narożnik) powstanie 118 miejsc dla osób na wózkach i ich opiekunów, a także 158 fotelików dla osób z trudnościami w poruszaniu.

Przebudowa zmieni wizerunek Stretford End, gdzie pojawi się jaskrawo czerwone zwieńczenie. Właśnie tu powstanie promenada z kioskami i toaletami na koronie widowni. Poprowadzą do niej dwie klatki schodowe i dwa postawione na zewnątrz szyby windowe.

Old Trafford

Zmiany w narożniku będą znacznie mniejsze, bowiem chodzi tu o poprawię zaplecza dla niepełnosprawnych fanów gości, a tych jest znacznie mniej. To również nie całość, a tylko mały element prowadzonych od lat modernizacji, dzięki którym Old Trafford coraz lepiej spełnia oczekiwania fanów z problemami w poruszaniu.

Koncepcja rozbudowy powstała w znanej pracowni Populous. Projekt nowych elementów szanuje istniejącą architekturę oraz skalę stadionu, jednocześnie prezentując nowoczesną i jakościową estetykę – napisali architekci.

Old Trafford

Old Trafford

Reklama