Barcelona: Otwarcie nowego „Mini Estadi” 27 sierpnia

źródło: własne [MK]

Barcelona: Otwarcie nowego „Mini Estadi” 27 sierpnia Podczas wczorajszego posiedzenia zarządu FC Barcelona potwierdziła, że nowy stadion rezerwowy zostanie otwarty pod koniec wakacji. Rywal będzie adekwatny do nazwy areny – Ajax Amsterdam.

Reklama

Było już pewne, że to będzie druga połowa sierpnia. Pytanie było tylko o to, czy padnie na 21, czy 27. Od wczorajszej decyzji wiemy na pewno: pierwszy mecz odbędzie się 27, ale o 21:00. Rywalami FC Barcelony będą piłkarze Ajaksu Amsterdam. A ponieważ mówimy o obiekcie przeznaczonym do meczów rezerw i młodzieży, zagrają drużyny U19.

W planie inauguracji będą ceremonie i imprezy towarzyszące, skierowane do rodzinnej publiczności skupionej wokół „Blaugrany”. Szczegółowy program ma zostać podany za kilka dni, natomiast pierwsze wydarzenia zaczną się aż 2 godziny przed meczem, o 19:00.

Obecność Ajaksu nie dziwi, w końcu mówimy o Estadi Johan Cruyff, a więc stadionie imienia piłkarskiej legendy z Amsterdamu. Dzień przed inauguracją stadionu dojdzie do odsłonięcia pomnika Johana Cruyffa, tym razem na Camp Nou.

Budowa nowego stadionu rezerwowego dla Barcelony ruszyła w połowie września 2017. Początkowo miał być oddany jeszcze w 2018 roku, ale prace zostały przedłużone. Obiekt pomieści ok. 6 tys. widzów i zastąpi mało używany Mini Estadi. Nie powstaje jednak w kompleksie Espai Barca, lecz na zachodzie Barcelony.

Estadi Johan Cruyff© FC Barcelona

Reklama