Sosnowiec: Umowa podpisana, za 36 miesięcy będzie stadion

źródło: Sosnowiec.Wyborcza.pl

Sosnowiec: Umowa podpisana, za 36 miesięcy będzie stadion Wykonawca podpisał umowę z inwestorem, a to oznacza, że ruszyło odliczanie. Firma BPBP ma trzy lata na dostarczenie stadionu piłkarskiego, jednak liczy, że uda się to zadanie zrealizować szybciej.

Reklama

Wczoraj w Sosnowcu doszło do podpisania umowy na budowę nowego stadionu piłkarskiego, najważniejszej części Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA zobowiązało się dostarczyć arenę dla 11,6 tys. widzów (z opcją powiększenia do 14 546 w przyszłości) w ciągu 36 miesięcy i odliczanie właśnie się rozpoczęło.

Zagłębiowski Park Sportowy© JSK Architekci

Oczywiście na początku nie należy spodziewać się żadnych spektakularnych postępów. BPBP ma teraz przedstawić szczegółowy harmonogram, miasto ma tydzień na przekazanie placu budowy. Wykonawca musi też dostać kompletną dokumentację, przygotować zaplecze budowy, a następnie rozpocząć oczyszczanie terenu. Istotnym elementem tego procesu będzie wycinka drzew, a tę należy skonsultować z ornitologami.

Według szacunków BPBP, plac powinien być przygotowany w całości najpóźniej w październiku. Samą budowę firma chce zrealizować nawet szybciej niż zakłada harmonogram. Firma chce też zbudować halę widowiskową i lodowisko obok.

Oferty w przetargu na te dwa elementy Zagłębiowskiego Parku Sportowego miały zostać otwarte wczoraj, jednak termin przesunięto na 5 czerwca z racji pytań od potencjalnych oferentów. Ponieważ budowa hal będzie krótsza niż stadionu (24 miesiące), jest wciąż szansa, że cały kompleks zostanie otwarty w tym samym roku, 2022.

Zagłębiowski Park Sportowy© JSK Architekci

Reklama