Polska: Stadionowa rewolucja z lotu ptaka

źródło: własne [MK]

Polska: Stadionowa rewolucja z lotu ptaka Nawet jeśli w Zabrzu jeszcze nie ma ostatniej trybuny, a Widzew myśli o rozbudowie, to Polska i tak ma się czym chwalić. W wyjątkowo krótkim czasie stadionowa mapa Polski zmieniła się nie do poznania, co doskonale widać na załączonym filmie!

Reklama

Niewiele ponad dekadę wstecz każdego lata zastanawialiśmy się nie tylko, kiedy polskie kluby odpadną z europejskich rozgrywek. Pytanie było, czy UEFA dopuści stadion, czy w ogóle znajdzie się w kraju jakiś spełniający wymogi i czy będzie gdzie grać. Kielecki stadion już wtedy stał, ale co z tego, skoro do lotniska międzynarodowego daleko. Gdyby tylko bukmacherzy przyjmowali wtedy zakłady, byłoby na co wykorzystać lvbet kod promocyjny.

Dziś to zupełnie inna historia, zresztą nawet w samych Kielcach. Stadion ma już drugiego sponsora, przeszedł istotną modernizację w 2016, a rok później gościł mecze Euro U21. Było to już drugie Euro organizowane w Polsce, a dosłownie za tydzień nasz kraj powita najlepszych zawodników młodzieżowych reprezentacji podczas Mistrzostw Świata U20. Trzy duże turnieje w niewiele ponad dekadę od chwili, gdy nie było gdzie grać – zmieniło się dosłownie wszystko.

I moglibyśmy sporo o tym pisać, zresztą na pewno będziemy, ale dziś pozwolimy Wam obejrzeć te zmiany bez zbędnej narracji. Jest przecież na czym zawiesić oko w naszym kraju, co doskonale wyłapał dron DK Video, pilotowany przez Daniela Kaweckiego. Znajdziecie tu większość nowych stadionów w kraju, od Lubina po Białystok! I – niezależnie kto wygra Ekstraklasę – stadion mistrza Polski też tu jest...

Reklama