Chorzów: Sponsor jest, ale nie ten

źródło: Slaskie.pl

Chorzów: Sponsor jest, ale nie ten Dwa tygodnie temu poszła fama, że umowę naming rights dla Stadionu Śląskiego podpisze Tauron. Wczoraj padło potwierdzenie, że sponsor jest jak najbardziej, ale to nie Tauron. Partnerem jest Polska Grupa Górnicza.

Reklama

Na początku maja „Dziennik Zachodni” podał, że Tauron będzie sponsorem Stadionu Śląskiego przez 5 najbliższych lat. Wczoraj, podczas oficjalnej konferencji prasowej, podpisano jednak porozumienie z zupełnie innym partnerem, Polską Grupą Górniczą. Nową oficjalną nazwą jest więc PGG Stadion Śląski.

Stadion Śląski ma niesamowity potencjał marketingowy. Bardzo się cieszę, że spółka z naszego województwa, która płaci tu podatki, będzie naszym partnerem strategicznym. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści i że czeka nas wiele wydarzeń na stadionie już z marką PGG Stadion Śląski – mówił wczoraj Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Co rzadko spotykane w partnerstwach naming rights, porozumienie podpisano zanim jeszcze ustalone zostały szczegóły. Usłyszeliśmy więc zapewnienie, że długość oraz wartość kontraktu będą negocjowane w nadchodzących miesiącach. Celem jest podpisanie umowy jeszcze w tym roku.

Reklama