Łódź: Do lipca będzie wykonawca!

źródło: własne | MK

Łódź: Do lipca będzie wykonawca! Warunek jest jeden: radni muszą wyrazić zgodę na podniesienie budżetu inwestycji. Jeśli będzie zielone światło od nich, trzy trybuny zaczną rosnąć jeszcze w tym roku.

Reklama

Koniec niepewności w sprawie stadionu ŁKS. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję, że zawnioskuje do radnych o podniesienie kwoty przeznaczonej na inwestycję. Z posiadanych przez miasto na ten cel 92 mln zł suma miałaby wzrosnąć do 129 mln zł.

Stadion ŁKS-u Łódź

Warunek jest jednak jeden: oferta złożona przez Mirbud, opiewająca właśnie na taką kwotę, musi być poprawna formalnie i spełniać wymogi przetargu. Jest jeszcze analizowana pod tym kątem.

Dlatego wniosek do radnych o zwiększenie kwoty prezydent złoży dopiero za jakiś czas, najpóźniej w ciągu miesiąca (do 8 maja). Jeśli radni wyrażą zgodę – a inna decyzja byłaby zaskoczeniem – będzie można zakończyć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą w lipcu.

Po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy prace budowlane powinny zacząć się w ciągu kilku tygodni, może szybciej. Mirbud miałby jednak sporo czasu, ponieważ firma zaproponowała dostarczenie trzech brakujących trybun w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, a więc do drugiej połowy 2022 roku.

Stadion ŁKS-u Łódź

Reklama