Sosnowiec: Aukcja pod koniec miesiąca

źródło: DziennikZachodni.pl / Wyborcza.pl

Sosnowiec: Aukcja pod koniec miesiąca Urząd miasta jeszcze analizuje oferty złożone w przetargu na stadion, zanim zaprosi oferentów do aukcji elektronicznej. A jeszcze w marcu ma zostać ogłoszony przetarg na halę i lodowisko, które usunięto z pierwszego zamówienia po zbyt wysokich ofertach.

Reklama

W sosnowieckim magistracie trwa analiza trzech ofert złożonych na budowę stadionu w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Jeśli wszystkie trzy będą kompletne i spełnią wymogi przetargu, każda z firm zostanie zaproszona do aukcji internetowej, w której miasto liczy na uzyskanie korzystniejszych cen niż w przetargu (przypomnijmy: od 161 do 183 mln zł).

Nie ma jeszcze pewności co do ostatecznego terminu aukcji. – Wiadomo już, że aukcja odbędzie się na przełomie marca i kwietnia – mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. Aukcja powinna skłonić firmy do zejścia z ceny za budowę stadionu.

Zagłębiowski Park Sportowy

Tymczasem wcześniej, bo już w tym lub przyszłym tygodniu, miasto zamierza wrócić do dwóch unieważnionych części przetargu na ZPS: hali widowiskowej i krytego lodowiska. Powtórny przetarg na oba obiekty ma dostarczyć lepszych niż ostatnio rezultatów w dużej mierze dzięki dopuszczeniu do przetargu kolejnych kandydatów.

Spadną wymogi dla oferentów, od których będzie oczekiwane mniejsze doświadczenie. Przypomnijmy, że podczas pierwszego przetargu firmy musiały się wykazać co najmniej jedną robotą budowlaną o wartości nie mniejszej niż 25 mln zł, obejmującą budowę, przebudowę lub rozbudowę hali sportowej o kubaturze minimum 50 tys. m sześc. Od wykonawców miasto wymagało także, by dysponowali środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości 2,5 mln zł.

Warto pamiętać, że w pierwszym przetargu kwoty zaproponowane na oba kryte budynki przekroczyły oczekiwania inwestora o ponad 90%.

Reklama