Sochaczew: Zupełnie nowy stadion przed końcem roku?

źródło: Sochaczew.pl / e-Sochaczew.pl / RadioSochaczew.pl

Sochaczew: Zupełnie nowy stadion przed końcem roku? Trybuna już stoi, teraz czas na boisko i bieżnię. Być może jeszcze przed końcem roku stadion w mazowieckim Sochaczewie zmieni się w całości. Całkowity koszt inwestycji może wynieść ok. 9 mln zł.

Reklama

Od roku stadion Orkana Sochaczew jest miejscem dużych zmian. W marcu 2018 ruszyły procedury związane z budową nowej trybuny zachodniej. Dziś konstrukcja z 6 rzędami krytej widowni jest już gotowa, oferując 864 miejsca dla odwiedzających.

Choć nie udało się zakończyć prac przed końcem 2018, to w styczniu komplet 9 sektorów był już gotowy. Lokalna firma Sochbud zrealizowała prace za sumę ok. 2,73 mln zł.

Stadion Miejski w Sochaczewie© Burmistrz Piotr Osiecki [zdjęcie ze stycznia]

Stadion Miejski w Sochaczewie© Burmistrz Piotr Osiecki [zdjęcie ze stycznia]

Teraz czas na drugi etap prac, ten ważniejszy z punktu widzenia sportowców w mieście. Powstać ma nowe boisko naturalne, bieżnia z 6 torami, skocznie i rzutnie. Całość z oświetleniem umożliwiającym wieczorne treningi.

Do pierwszego przetargu stanęła tylko jedna firma i cena wymusiła unieważnienie. Za drugim razem udało się przyciągnąć aż 8 firm, a najkorzystniejszą ofertę złożył warszawski Tamex (5,84 mln zł).

To wciąż znacząco ponad oczekiwania samorządu, jednak miasto Sochaczew liczy, że uda się rozstrzygnąć przetarg. Decyzja leży w rękach radnych, którzy musieliby podnieść budżet na to zadanie podczas jutrzejszej sesji.

Oferta Tameksu przekracza kwotę jaką na zadanie odłożyliśmy w budżecie miasta, a ponieważ to rada decyduje o wydatkach inwestycyjnych, na sesji odbędzie się głosowanie w sprawie zmiany budżetu. Proponuję radnym, aby z nadwyżki za ubiegły rok dołożyć do stadionu 1,25 mln zł. To pozwoli mi zamknąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. W tej sytuacji przebudowany obiekt mógłby służyć piłkarzom, rugbistom i lekkoatletom już od jesieni tego roku – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Stadion Miejski w Sochaczewie

Jeśli radni przychylą się do takiej propozycji, będzie można podpisać umowę z Tameksem w najbliższych tygodniach. To z kolei umożliwi realizację zadania jeszcze przed końcem 2019 roku.

Poza nowymi funkcjami sportowymi stadion otrzyma zbiorniki na deszczówkę, nową bramę, chodniki (1524 m2) oraz drogę wewnętrzną (1389 m2). Straci za to wschodni nasyp i zostanie z jedną trybuną.

Reklama