Niemcy: W marcu kamień węgielny pod stadion we Fryburgu

źródło: własne | MK

Niemcy: W marcu kamień węgielny pod stadion we Fryburgu Dokładnie 29 marca oficjalnie rozpocznie się budowa nowego stadionu dla SC Freiburg. Nieoficjalnie trwa jednak w najlepsze – prace nad fundamentami są już zaawansowane.

Reklama

Przed końcem marca fryburska okolica Wolfswinkel doczeka się oficjalnej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy stadion piłkarski. Wezmą w niej udział burmistrz Fryburga, minister finansów Badenii-Wirtembergii, a także reprezentanci SC Freiburg, architektów i wykonawców. Wydarzenie zaplanowano na 29 marca.

Wolfswinkel / SC Freiburg Stadion© SC Freiburg

Choć do ceremonii zostało półtora tygodnia, to na placu budowy nikt nie będzie czekał na pierwszy sygnał. Prace trwają w najlepsze od paru miesięcy i widać już wykopany w ziemi obrys przyszłych trybun na 34,7 tys. widzów (z których aż jedna trzecia nie będzie miała krzesełek). Cztery żurawie wyznaczają przestrzeń objętą pracami fundamentowymi.

Pośpiech jest jak najbardziej wskazany, ponieważ jeden z największych nowobudowanych stadionów w Niemczech ma być oddany najpóźniej w połowie przyszłego roku, a być może jeszcze wcześniej.

Arena z pojemnością prawie 35 tys. widzów ma kosztować poniżej 80 mln €, jednak całkowity koszt – wraz z infrastrukturą – przekroczy najpewniej 131 mln €.

Wolfswinkel / SC Freiburg Stadion© SC Freiburg

Reklama