Niemcy: Rozbudowa w Kilonii zmierza ku finałowi

źródło: NDR.de

Niemcy: Rozbudowa w Kilonii zmierza ku finałowi Otwarta sprzedaż biletów na nową wschodnią trybunę Holstein-Stadionu rozpoczęła się właśnie dziś. W meczu przeciwko St. Pauli nie będzie jeszcze dostępny komplet 7 tys. biletów, na to będzie jeszcze trzeba poczekać.

Reklama

Jeszcze w styczniu w Holstein Kiel nie wiedzieli, kto w ogóle zbuduje trybunę. Dziś jest już w większości postawiona, ale notuje kolejne opóźnienia. Przyczyna jest prozaiczna: zła pogoda i silny wiatr, który utrudnia montaż konstrukcji zadaszenia.

Na najbliższy mecz z Sankt Pauli (6 kwietnia) udostępnionych będzie ok. 3,5 tys. miejsc stojących – to kompromis pomiędzy klubem a służbami bezpieczeństwa. Docelowo trybuna będzie posiadała 4 tys. miejsc stojących, a nad nimi 3 tys. krzesełek. Na te ostatnie przyjdzie jeszcze poczekać, być może aż do maja.

Holstein-Stadion© Holstein Kiel

Rozbudowa Holstein-Stadion jest wymuszona wymogami piłkarskiej centrali, DFL, jeśli Holstein Kiel ma otrzymać licencję na grę w Bundeslidze. Ponieważ nie udało się zrealizować bardziej ambitnego wariantu stałej trybuny, klub zdecydował się zaciągnąć kredyt na ok. 4 mln € i postawić krytą trybunę tymczasową o podobnych wymiarach, z pojemnością 7 tys. miejsc. Ostatecznie, po realizacji tego projektu, stadion pomieści 15 034 osoby.

Holstein-Stadion© Holstein Kiel

Reklama