Mazowieckie: Wkrótce start budowy Legia Training Center

źródło: Legia / własne [MK]

Mazowieckie: Wkrótce start budowy Legia Training Center Plac budowy już został przekazany, w kwietniu rozpocznie się budowa najnowocześniejszego centrum treningowego na Mazowszu. Legia ma zabezpieczony cały budżet, szacowany na 80 mln zł.

Reklama

W poniedziałek Legia Warszawa oficjalnie przekazała plac budowy w Książenicach (gm. Grodzisk Mazowiecki) firmie PORR, głównemu wykonawcy kompleksu treningowego. Choć budowa fizycznie zacznie się dopiero w kwietniu, to klub piłkarski już w tym tygodniu pochwalił się mediom.

Jest czym, zresztą. Od ponad dwóch lat Legia dysponowała pełną dokumentacją projektową, a dopiero teraz udało się przejść do fazy wykonania. LAPstudio i Estudio Lamela przygotowały projekt dla wartego aż 80 mln zł kompleksu, który będzie nie tylko szkolił przyszłe gwiazdy Legii, ale też stanie się małym centrum badawczym. Do tego oferuje dostępne dla mieszkańców okolicy funkcje sportowe i rekreacyjne.

Legia Training Center

Dzięki wymienionym wyżej zastosowaniom udało się pozyskać środki od Ministerstwa Sportu i Turystyki (11 mln zł). Kolejne dołożyły Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwo Rozwoju – właśnie dzięki powołaniu jednostki badawczej LegiaLab.

Do czerwca 2020 roku na 15 hektarach powstanie 7 pełnowymiarowych boisk (w tym dwa syntetyczne, jedno z nich całoroczne i rezerwa na jeszcze jedno w przyszłości). Główne boisko otrzyma dwie trybuny - jedną stałą i zadaszoną na 800 miejsc i drugą tymczasową z 200 krzesełkami.

W strefie pierwszej drużyny znajdą się 24 pokoje o standardzie 4-gwiazdkowym z bogatym zapleczem. Dla młodzieży przewidziano 60 miejsc pobytowych w bursie. W sumie zabudowana powierzchnia użytkowa ma przekroczyć 7 tys. m2.

Przy okazji warto przypomnieć, że to nie jedyne plany na zaplecze treningowe Legii. Klub dysponuje dwoma boiskami obok stadionu przy Łazienkowskiej i liczy, że uda się stworzyć dwa kolejne.

Legia Training Center

Legia Training Center

Reklama