Anglia: Święto w Luton, jest zgoda na stadion

źródło: własne | MK

Anglia: Święto w Luton, jest zgoda na stadion Choć w sali zmieściło się tylko kilkadziesiąt osób, na żywo obrady śledziły dosłownie tysiące. Zapotrzebowanie było tak duże, że regionalne radio BBC transmitowało sesję rady. I udało się: jest zgoda na budowę Power Court!

Reklama

Gdy dzisiejsze posiedzenie rady gminy Luton się rozpoczynało, na samym tylko facebooku stream śledziło na żywo tysiąc osób. Z biegiem czasu ta liczba urosła do trzech tysięcy, a to nie jest normalne dla żadnej rady gminy. Mówimy o trwających kilka godzin obradach. Ale temat był wyjątkowy. Dziś radni podejmowali decyzję w sprawie zgody na budowę nowego stadionu Luton Town w Power Court.

Luton Town Power Court Stadium

I jest, udało się, po trzech latach od rozpoczęcia starań i ponad dwóch latach od złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Proces był wyjątkowo żmudny, wpłynęło aż 11 tysięcy listów poparcia dla inwestycji, choć i oponentów nie brakowało. Właśnie ze względu na nich procedury trwały tak długo – radni musieli rozważyć wszystkie zgłoszenia, by uniknąć zaskarżenia decyzji.

Wydana dziś zgoda została przywitana wybuchem radości na widowni, a żaden z członków rady nie zdecydował się na głos sprzeciwu. To oznacza, że zupełnie nowy stadion dla 17,5 tys. widzów, z unikalną „aureolą” nad konstrukcją, może być w budowie już w najbliższych miesiącach. Wraz z nim powstanie 500 mieszkań, hala koncertowa na 1800 miejsc, a także biura i sklepy.

Dla projektu ważna będzie jednak jeszcze jedna decyzja. 30 stycznia ma zapaść podobny werdykt dla Newlands Park, kompleksu komercyjnego towarzyszącego inwestycji. Bez niego zagrożone będzie finansowanie dla samego stadionu.

Luton Town Power Court Stadium

Reklama