USA: Porozumienie w Teksasie, będzie Austin FC

źródło: MLSsoccer.com; autor: michał

USA: Porozumienie w Teksasie, będzie Austin FC Jest zgoda na powołanie klubu, a więc w przyszłym roku ruszy budowa nowego stadionu dla Austin FC. Wart 225 mln $ obiekt powstanie z prywatnych środków, później zostanie przekazany miastu.

Reklama

Władze miasta Austin potwierdziły, że doszło do porozumienia pomiędzy samorządem a Precourt Sports Ventures (PSV), spółką chcącą przenieść swoją franczyzę MLS z Columbus do Austin. Zgoda oznacza, że miasto zaakceptowało projekt stadionu, jaki ma powstać przy McKalla Place.

Austin MLS Stadium© Gensler, TBG, CAA ICON

20-tysięcznik będzie kosztował aż 225 mln $ (ok. 840 mln zł) i cały koszt budowy ma być pokryty przez PSV i partnerów finansowych. Natomiast po ukończeniu budowy stadion zostanie wniesiony do majątku miasta Austin, pod warunkiem zarządzania, utrzymania i zarabiania na nim przez Austin FC. W zamian nowy klub będzie co roku wpłacał 550 tys. $ do kasy miasta.

Zielone światło dla klubu oznacza, że budowa może ruszyć już w 2019 roku. Jej ukończenie w tej chwili planowane jest na wiosnę 2021. Nie ma jednak pewności, czy Austin FC dopiero wtedy dołączy do ligi MLS, czy też stanie się to już w 2020 roku, co wymuszałoby tymczasową grę gdzie indziej.

Przypomnijmy, że należąca do Anthony'ego Precourta firma nie musi kupować licencji na grę w MLS (150 mln $), ponieważ ma już klub Columbus Crew, z którego się wycofuje. Miejsce w lidze już ma, teraz problem utrzymania się w niej stoi przed Crew.

Austin MLS Stadium© Gensler, TBG, CAA ICON

Reklama