Dublin: Rozbudowa za rozbudową na Tallaght

źródło: The42.ie; autor: michał

Dublin: Rozbudowa za rozbudową na Tallaght W tym roku zyskał kolejną trybunę, teraz pojawiły się plany zapełnienia ostatniego wolnego miejsca, za północną bramką. Irlandzki Tallaght Stadium ma urosnąć ponad granicę 10 tysięcy miejsc.

Reklama

Gdybyście spytali w Shamrock Rovers, to nie potrzebują tak dużego stadionu. Podczas swoich meczów mieszczą się na tylko jednej trybunie (średnio poniżej 3 tys. osób). Mimo to Tallaght Stadium przeszedł w mijającym roku rozbudowę.

Tallaght StadiumDodano nową trybunę południową z 2195 miejscami, która pozwoliła przekroczyć pojemność 8 tys. miejsc i tym samym wskoczyć do Kategorii 4 UEFA. To bardzo istotne z punktu widzenia europejskich rozgrywek, ponieważ teraz można tu rozgrywać mecze nawet w Lidze Mistrzów.

Wydawałoby się, że na tym na razie będzie koniec, jednak w poniedziałkowy wieczór podczas posiedzenia rady południowego Dublina zaprezentowano wizję dalszej rozbudowy. Tym razem Tallaght Stadium miałby otrzymać podobną trybunę na północy i tym samym przekroczyć rozmiar 10 tysięcy miejsc.

Propozycja ma już zrealizowane studium wykonalności. Dobra wiadomość dla piłkarskich gospodarzy to planowana w ramach prac rozbudowa Glenmalure Suite, która służy jako restauracja dla członków klubu i miejsce spotkań z kibicami.

Koszt prac jest szacowany na 5 mln €.

Reklama