Bratysława: Jest data otwarcia, wielkie derby na Słowacji

źródło: własne | MK; autor: michał

Bratysława: Jest data otwarcia, wielkie derby na Słowacji Po 3303 dniach na „wygnaniu” Slovan Bratysława wraca na właściwe miejsce, na nowy stadion narodowy. Pierwszy mecz odbędzie się w marcu, a rywalem będzie drugi wielki klub Słowacji – Spartak Trnawa.

Reklama

Ostatni mecz na Tehelnym polu rozegrali prawie dokładnie 9 lat temu, 25 listopada 2009. Od tego czasu Slovan Bratysława zagrał 198 razy na nielubianym przez kibiców stadionie Pasienky. Co prawda obiekty dzieli zaledwie 300 metrów, a zdecydowaną większość meczów na jego boisku gospodarze wygrali, ale to zdecydowanie nie dom. Na tyle, że klub liczy każdy dzień rozłąki ze swoim historycznym obiektem.

Tehelne pole

Teraz, gdy nowy stadion na „Tehelku” jest gotowy do otwarcia, Slovan potwierdził termin inauguracji. Pierwszym meczem będą derby Słowacji ze Spartakiem Trnava zaplanowane na 2 marca 2019, na godzinę 14:00.

Czy będzie komplet na trybunach? Nowe Tehelne pole będzie największym ligowym stadionem na Słowacji z ponad 22 tysiącami miejsc i Slovan walczy, by go zapełnić. Już teraz rozpoczął sprzedaż karnetów na rundę wiosenną, by zdążyć przed Świętami i zachęcić kibiców do ofiarowania bliskim abonamentów.

Przypomnijmy, że stary obiekt na Tehelnym polu został zamknięty z końcem 2009 roku, ale sprawa budowy następcy długo tkwiła w martwym punkcie. Dopiero w 2013 zaczęła się rozbiórka, a właściwa budowa nastąpiła dopiero w 2016. Dziś obiekt jest konstrukcyjnie gotowy i nie ma ryzyka, by marcowy mecz miał się nie odbyć.

Reklama