Niemcy: Kibice pożegnali się z Wildparkstadionem

źródło: własne | MK; autor: michał

Niemcy: Kibice pożegnali się z Wildparkstadionem Tłumy na meczu, fajerwerki i wzruszenie jak po historycznym zwycięstwie. Tak było wczoraj. Dziś długa kolejka ustawiła się po krzesełka i wszystkie rozeszły się momentalnie.

Reklama

W piątek przypadała 25. rocznica tzw. „Cudu w Wildpark”, czyli meczu pucharowego pomiędzy Karlsruher SC a Valencią, który gospodarze sensacyjnie wygrali aż 7:0. To okazja do wspominania, a gospodarze wykorzystali ją dzień później, w trakcie symbolicznego meczu pożegnalnego z Wildparkstadionem.

Co prawda już nie grają w pucharach, nawet nie w drugiej lidze, a jednak wczoraj na widowni było dość tłoczno. Pojawiło się aż 24 317 widzów – sporo jak na pojedynek trzecioligowych średniaków. Sektory gospodarzy były pełne prawie do ostatniego miejsca, najwięcej wolnych połaci było na południu, gdzie znaleźli się fani Würzburger Kickers.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, ale powodów do świętowania było więcej. Na Wildparkstadionie pojawili się medaliści święcący triumfy na tym stadionie jako lekkoatleci i piłkarze. Członkowie najlepszych pokoleń zawodników z Karlsruhe, zdobywcy Pucharu Niemiec z 1956 (!) roku, zespołu odpowiedzialnego za awans z 2007 czy właśnie zawodnicy grający w historycznym zwycięstwie nad Valencią – wszyscy występowali przed widzami.

Wildparkstadion© Karlsruher SC

A ci, wsparci przez klub, bezpiecznie odpalili race wewnątrz stadionu, by uświetnić okazję. Po spotkaniu nie zabrakło fajerwerków, szlagierów pokroju „time to say goodbye” i wspólnego śpiewania hymnu.

Z kolei w niedzielny poranek setki kibiców ustawiły się w kolejce pod północnymi sektorami stadionu. Przyszli ze śrubokrętami i wkrętarkami, by zabrać do domu krzesełka z trybuny. KSC planowali, że chętni będą się pojawiać przez cały dzień, ale zainteresowanie było tak ogromne, że wszystkie 3200 krzesełek „poszło” do 10:40. Warunkiem wzięcia takiej pamiątki była dowolna wpłata na rzecz programu szkolenia młodzieży i efekt jest niezły – zebrano ponad 15 tys. €.

Wildparkstadion© Karlsruher SC

Już od jutra, 5 listopada, rozpocznie się rozbiórka starej trybuny północnej. Będzie to pierwszy etap przebudowy, która zaowocuje powstaniem zupełnie nowego stadionu do 2022 roku włącznie. Jego całkowity koszt, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, może sięgnąć ponad 120 mln €.

Reklama