Bratysława: „Nový trávnik je už kompletne položený!”

źródło: ŠK Slovan Bratislava

Bratysława: „Nový trávnik je už kompletne položený!” Tytuł co prawda po słowacku, ale chyba wystarczająco czytelny, prawda? Tymi słowy Slovan Bratysława ogłosił, że murawa nowego narodowego stadionu w stolicy Słowacji jest już ułożona.

Reklama

Nowe „Tehelko” jest już prawie gotowe na inaugurację. Co prawda to wciąż znacznie później niż pierwotnie planowano (miało być 76 tygodni, czyli ukończenie w pierwszym kwartale 2018), ale do końca roku nowy narodowy stadion Słowacji będzie gotów na przyjęcie widzów.

Na przełomie października zainstalowano ostatnie krzesełka (jest ich 22,5 tysiąca), kompletne jest poszycie i oświetlenie, choć to ostatnie wymaga jeszcze kalibracji.

Tehelne Pole© ŠK Slovan Bratislava

Dziś wieczorem skończyło się z kolei układanie murawy. Zgodnie z harmonogramem proces miał zająć dwa pełne dni i tak też się stało. Od środowego poranka do 18:00 w czwartek rozładowano rolki z 28 ciężarówek, które przyjechały na Słowację z Holandii. Teraz murawa będzie się ukorzeniać, ponieważ do końca roku nie będzie używana.

Budowa jest już na ostatniej prostej, a najwięcej pracy zostało przy wieżowcu wbudowanym w południowy narożnik oraz przy otoczeniu i zapleczu wewnątrz. To jednak prace wykończeniowe i instalacyjne, sam stadion jest już fizycznie gotowy. Inwestycja warta ok. 70 mln € trwa od początku jesieni 2016. Jak wdzięcznie określił to sam Slovan Bratysława, powstaje nowe „Slovenské divadlo snov” (słowacki teatr snów).

Tehelne Pole© ŠK Slovan Bratislava

Reklama