Nowy projekt: Piłkarska perełka Nazaretu

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Piłkarska perełka Nazaretu To może być najpiękniejszy stadion Izraela, jeśli powstanie w formie niezmienionej od tej z wizualizacji. Szczegółów na jego temat na razie jest jednak bardzo niewiele.

Reklama

Nazaret to miasto legendarne, ale niekoniecznie znane z piłki nożnej. Tymczasem nie tylko grają tu dwa kluby piłkarskie, ale też gościnnie rozgrywki prowadziły Hapoel Acre i Hapoel Afula.

Aż trudno uwierzyć, że stary Green Stadium z 1965 składa się głównie z trybun tymczasowych. Nic dziwnego, że wiele meczów przenoszonych jest z Nazaretu do Ilut, na zachodnich przedmieściach. To może się wreszcie zmienić, ponieważ serwis piłkarski Baba Gol opublikował pierwszej wizualizacje oficjalnej koncepcji następcy.

Nazareth Stadium

Obiekt ma powstać na wzgórzach Nazaretu i stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w historycznym mieście. Jego ażurowa fasada zapewnia dobre naświetlenie i wentylację wnętrza, jednocześnie tworząc jednolitą estetycznie bryłę.

Wewnątrz znajdują się dwie trybuny z zapleczem, o łącznej pojemności 15 tys. widzów. Za bramkami widowni nie ma, przewidziano jedynie przezierne ściany i przedłużenie promenady dla widzów.

Zaprojektowany przez zespół Tabony Architects and Engineers obiekt korzysta z naturalnego ukształtowania terenu i oferuje lokale użytkowe poniżej poziomu głównych dróg dojścia.

Nazareth Stadium

Nazareth Stadium

Nazareth Stadium

Reklama