Katar 2022: Stadion Al Rayyan opóźniony

źródło: ThePeninsulaQatar.com

Katar 2022: Stadion Al Rayyan opóźniony Zamiast w marcu, zostanie oddany do użytku pod koniec 2019 roku. Choć Katar miał zmienić politykę informacyjną na bardziej przejrzystą, do dziś nie opublikowano nawet aktualnego projektu stadionu...

Reklama

Kierownik ds. projektowania i technologii w katarskim Najwyższym Komitecie ds. Mistrzostw Świata 2022 Abdulaziz Al Mawlawi poinformował, że Al Rayyan Stadium nie zostanie dostarczony zgodnie z planem. Obiekt miał być gotowy w marcu 2019, ale zamiast tego będzie dostarczony w drugim kwartale, czyli do czerwca włącznie.

Al Rayyan Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

To jednak nie oznacza wcale, że w połowie roku doczekamy się otwarcia. Aż pół roku mają potrwać testy przed inauguracją, co oznacza pierwsze wydarzenie z udziałem widowni na przełomie 2019 i 2020 roku.

Al Mawlawi zapewnił, że podczas budowy Al Rayyan Stadium udało się na razie przepracować 20 mln roboczogodzin bez żadnego poważnego wypadku, co oznacza, że ryzyko wypadku wynosi 0,01% – nie więcej niż w innych tego typu projektach na świecie.

Jednocześnie padło zapewnienie, że katarscy organizatorzy przyjmują nową strategię informacyjną, by lepiej przekazywać odbiorcom w kraju i na świecie postępy w przygotowaniach do Mistrzostw Świata 2022. Rzecz w tym, że bardzo niewiele się jak dotąd zmieniło.

Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał główny stadion imprezy, choć jest już w budowie. Wciąż nie pokazano, jak właściwie ma wyglądać Al Rayyan Stadium, choć poważne zmiany w projekcie zaszły już rok temu. O jakiekolwiek informacje nie da się doprosić projektantów, wykonawców, podwykonawców, podpodwykonawców, dostawców – wszyscy są związani umowami o poufności. W efekcie Katar prowadzi najmniej jawne przygotowania do imprezy tego typu, jakie kiedykolwiek opisywaliśmy.

Al Rayyan Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Reklama