Anglia: Opóźniona rozbudowa w Burnley

źródło: burnleyfootballclub.com

Anglia: Opóźniona rozbudowa w Burnley Dwa nowe narożniki miały być gotowe na pierwszy mecz sezonu 2018/19, ale niestety nie będą. Dopiero zaczną wychodzić z ziemi, przez co rozbudowa Turf Moor zakończy się na przełomie października i listopada.

Reklama

Jak informowaliśmy w 2017 roku, w Burnley po sezonie 2017/18 rozpoczęła się rozbudowa Turf Moor o dwa nowe narożniki po wschodniej stronie stadionu. Niestety, w trakcie wykopów okazało się, że grunt jest trudniejszy niż oczekiwano.

To są dawne tereny górnicze i, choć mieliśmy analizy geologiczne, odkopaliśmy rzeczy, których analizy nie wykazały, jak choćby przepusty biegnące przez działkę, instalacje nieujęte w dokumentacji, a do tego problemy ze starymi trybunami, które odziedziczyliśmy po poprzednikach – wylicza dyrektor zarządzający Doug Metcalfe.

Burnley FC - Turf Moor

Wskutek problemów we wczesnej fazie budowa do dziś nie wyszła z ziemi, choć miała się już kończyć. Opóźnienie jest liczone na 3 miesiące, co oznacza termin ukończenia na przełomie października i listopada.

Przypomnijmy, że Burnley rozbudowuje stadion nie z powodu zbyt niskiej pojemności, lecz wymogów dotyczących miejsc dla osób niepełnosprawnych. By sprostać oczekiwaniom zawartym w Accessible Stadium Guide zabudowane zostaną oba narożniki wschodnie.

W każdym z nich powstaną pawilony z czterema kondygnacjami naziemnymi, w tym trzema piętrami tarasów dla osób na wózkach. Dodatkowe miejsca dla osób z trudnościami w poruszaniu się zostaną zainstalowane na wschodniej i północnej trybunie.

Burnley FC - Turf Moor

Burnley FC - Turf Moor

Reklama