Radom: Wykonawca stadionu Radomiaka prosi o 3 miesiące opóźnienia

źródło: Radom.Wyborcza.pl

Radom: Wykonawca stadionu Radomiaka prosi o 3 miesiące opóźnienia Miał być gotowy w listopadzie, ale najpewniej nie będzie. Radomska firma Rosa-Bud prosi władze miasta o wydłużenie terminu budowy stadionu Radomiaka do lutego 2019.

Reklama

Główny wykonawca Radomskiego Centrum Sportu, a więc hali widowiskowej i stadionu, zgłosił wniosek o dodatkowe 3 miesiące na budowę. Hala miałaby powstać w październiku zamiast w lipcu, a stadion w lutym 2019 zamiast w listopadzie.

Jak wyjaśnia na łamach „Gazety Wyborczej” prezes MOSiR Grzegorz Janduła, na razie nie ma decyzji ze strony miasta. Prawnicy muszą przeanalizować możliwości magistratu w związku z podpisaną umową.

Osobna sprawa to zasadność wniosku firmy Rosa-Bud. Jak twierdzi przedstawiciel miasta, firmie zgłaszano podczas rad budowy, że przy inwestycji pracuje najzwyczajniej zbyt mało robotników. – Te daty są tak po prostu rzucone, niepoparte żadnymi argumentami. Dlatego będziemy pisać do wykonawcy, aby wniosek szczegółowo uzasadnił – wyjaśnia Janduła.

Drugi z radomskich stadionów w chwili otwarcia powinien oferować kibicom ok. 8,5 tys. widzów na dwóch trybunach. Docelowo jego bryła ma zostać domknięta, a pojemność może wtedy osiągnąć 15 tysięcy.

Stadion Radomiaka

Reklama