Bytom: Stadion Silesii przejdzie gruntowną modernizację

źródło: Bytom.pl; autor: michał

Bytom: Stadion Silesii przejdzie gruntowną modernizację Pięknie położony, ale zapomniany stadion Silesii Miechowice w Bytomiu przejdzie poważną modernizację. Nie stanie się wielką areną piłkarską, za to bardzo przyzwoitym miejscem dla potrzeb szkoleniowych.

Reklama

W zeszłym tygodniu władze Bytomia podpisały umowę na gruntowną przebudowę stadionu Silesii Miechowice. Miasto na inwestycję prowadzoną przez firmę InterHall wyda stosunkowo niewiele, tj. 2,2 mln zł, ale prawie drugie tyle (1,9 mln zł) będzie pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. W sumie prace pochłoną 4,149 mln zł.

Część modernizacji kompleksu zrealizowana zostanie jeszcze w 2018 roku i obejmie dolne boisko, a nie główne. W planie jest między innymi: wykonanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z odwodnieniem oraz nawierzchnią z trawy syntetycznej (zgodnej z normami FIFA) i piłkochwytów, remont istniejącego oświetlenia, tak aby zapewnić oświetlenie murawy na poziomie 200 luxów, wykonanie ogrodzenia obiektu oraz montaż sprzętu sportowego na boisku.

Dodartkowo powstanie skromna widownia dla 200 osób, a po obu stronach boiska pojawią się stanowiska dla osób na wózkach inwalidzkich.

Przebudowa dolnego boiska to istotny, ale nie jedyny krok. Dzięki tym pracom zawodnicy będą mogli wyprowadzić się z głównej płyty na jakiś czas. To z kolei umożliwi rozpoczęcie prac na głównym boisku, do remontu którego zobowiązała się Kompania Węglowa.

Stadion Silesii© Archiwum UM Bytom / Foto Loto

Reklama