Rosja 2018: Kaliningrad już prawie gotowy na otwarcie

źródło: własne | MK

Rosja 2018: Kaliningrad już prawie gotowy na otwarcie Niewiele ponad dwa tygodnie zostały do inauguracji najbliższego Polsce stadionu Mistrzostw Świata. Ma już pozwolenie na użytkowanie, choć ostatnie prace trwają.

Reklama

Konstrukcyjnie jest gotowy już od kilku tygodni, ale pod względem wyposażenia jeszcze trochę brakuje. Choćby bramek, które przyjadą do Kaliningradu od polskiego dostawcy. Większość wyposażenia jest już jednak na miejscu, komplet 35 tysięcy siedzisk czy fotele w ławkach rezerwowych czekają na pierwszy mecz.

Stadion Kaliningrad© Crocus Group

Otwarcie, jak pisaliśmy niedawno, nastąpi 11 kwietnia, przy okazji meczu Baltiki z Kryljami Sowietów. Będzie to dopiero pierwszy test przed meczami Mistrzostw Świata, w związku z czym planuje się ograniczenie pojemności do ok. 15 tys. widzów. Dopiero po bezpiecznym przeprowadzeniu tego widowiska będzie można planować otwarcie dalszych sektorów.

Od piątku obiekt oficjalnie ma pozwolenie na użytkowanie, dziś był z kolei wizytowany przez przedstawicieli lokalnego komitetu organizacyjnego oraz FIFA. Postęp prac jest zadowalający, biorąc pod uwagę, że jeszcze pod koniec 2016 roku był to jeden z najbardziej zagrożonych stadionów w Rosji pod względem terminów.

Nieco gorzej niż sam stadion wygląda jego bezpośrednie otoczenie, aktualnie trwa układanie ostatnich ciągów komunikacyjnych. Wokół stadionu nie ma jeszcze trawników i panuje ogólny bałagan, ale nie ma też obaw, by taki stan utrzymał się do czerwcowej imprezy.

Reklama