Chorzów: Kolejny przetarg na inżyniera Cichej

źródło: własne | MK; autor: michał

Chorzów: Kolejny przetarg na inżyniera Cichej Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie ogłosiło powtórny przetarg na inżyniera kontraktu nowego stadionu piłkarskiego przy Cichej 6. Rozstrzygnięcie zaplanowano na połowę marca.

Reklama

Dokładnie na 3 lutego datowane jest ogłoszenie drugiego już przetargu na inżyniera kontraktu. Centrum Przedsiębiorczości czeka na oferty do 14 marca włącznie (10:30), po czym nastąpi ich otwarcie.

Stadion Ruchu

To już drugi przetarg w tej sprawie. Poprzedni został unieważniony w styczniu, ponieważ trzy zgłoszone oferty nie spełniały wymogów formalnych. Decydowały przede wszystkim kwestie finansowe – najtańszy wariant był droższy niż środki, które mają być przeznaczone na ten cel (2 mln 230 tys. zł).

Wyłonienie inżyniera to najważniejszy aktualnie krok na drodze do nowego stadionu dla Ruchu Chorzów. Miasto ma już gotowy projekt obiektu i pozwolenie na jego budowę. Inżynier będzie miał za zadanie pełnienie nadzoru nad dokumentacją i wykonaniem areny piłkarskiej dla 16 tys. widzów.

Cel miasta to wciąż wbicie pierwszej łopaty przed końcem 2018 roku, jednak dziś trudno to zagwarantować. Dopiero po wyborze inżyniera zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Prace mają być prowadzone etapami, zależnie od dostępności środków. Ich efekt to stadion aktualnie wyceniany na 113 mln zł, jednak jego realny koszt będzie zależny od ofert i przebiegu budowy.

Stadion Ruchu

Reklama