Londyn: Crystal Palace musi przesiedlić cztery rodziny

źródło: CroydonAdvertiser.co.uk / Standard.co.uk

Londyn: Crystal Palace musi przesiedlić cztery rodziny Jeśli rozbudowa Selhurst Park ma się odbyć, trzeba będzie znaleźć nowe mieszkania co najmniej czterem rodzinom. Crystal Palace zobowiązali się przygotować im ofertę.

Reklama

Ogłoszona w grudniu 2017 budowa nowej zachodniej trybuny Selhurst Park podniesie pojemność stadionu do ok. 34 tys. widzów. Crystal Palace otrzymają z kolei wielokrotnie większe niż dotąd zaplecze i idące w parze z nim dużo wyższe zyski z dnia meczowego i codziennego funkcjonowania stadionu.

Selhurst Park

Prace budowlane mają ruszyć w 2019 roku i potrwać najpóźniej do 2022. Inwestycja warta w przeliczeniu ok. 470 mln zł może jednak zostać wstrzymana, jeśli klub z dolnych rejonów tabeli Premier League nie ureguluje kwestii sąsiadów zachodniej trybuny.

Bezpośrednio przy stadionie stoi bowiem budynek wielorodzinny, w którym zamieszkują cztery rodziny. To własność komunalna, dlatego nie trzeba odkupywać działki od każdej z rodzin.

Selhurst Park

Selhurst Park

Trzeba jednak – zgodnie z prawem – znaleźć wszystkim co najmniej równowartościowe mieszkania zastępcze. Klub już zapowiedział, że się tym zajmie, ale pierwsze komentarze samych mieszkańców są pełne obaw o przyszłość. Niektórzy spędzili w budynku po parę dekad.

Selhurst Park

Porozumienie trzeba będzie zawrzeć również z jednym właścicielem prywatnego domu, który zgodnie z projektem nowej trybuny straci część podwórza przed domem. Trybuna wyrośnie mu dosłownie przed frontowymi drzwiami.

Na razie procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę są na bardzo wczesnym etapie, wniosek Crystal Palace nie znalazł się jeszcze w internetowej bazie danych. Dopiero konsultacje z mieszkańcami okolicy dadzą odpowiedź, czy wspomniane rodziny to jedyny problem na drodze Crystal Palace do nowej trybuny.

Reklama