Ghana: Tak się zapuszcza nowy stadion

źródło: CitiFMonline.com

Ghana: Tak się zapuszcza nowy stadion Od otwarcia minęło dopiero 10 lat, a już niektóre elementy są przeżarte rdzą na wylot. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni tak smutny obrazek z Ghany.

Reklama

Ghana niestety znana jest jako kraj, w którym zarządzanie publicznym mieniem jest na katastrofalnym poziomie. W 2010 i 2014 roku pojawiały się doniesienia o rozpadającym się stadionie piłkarskim w Sekondi, choć został otwarty dopiero z końcem 2007 roku.

Z kolei w 2017 takie same informacje dotarły w związku ze stadionem Cape Coast, który nie miał wtedy jeszcze nawet roku! Dziś mamy potwierdzenie, że drastycznie szybko niszczeje również narodowy Accra Sports Stadium.

Jego główna trybuna powstała nakładem 31 mln $ w 2007 roku, a dziś, po 10 latach, niemal wszystkie elementy stalowe i blaszane są w opłakanym stanie. Relację fotograficzną zdał serwis internetowy radia Citi FM, którego reporter okrążył obiekt i uwiecznił to, co widać gołym okiem.

W skrócie: wszędzie widać rdzę. Ta przejada stadion tak szybko, że cieńsze elementy blachy miejscami są dziurawe na wylot. Przyczyną jest chroniczny brak inwestycji w utrzymanie stadionu, choć trzeba też dodać, że niszczenie przyspiesza położenie największej areny Ghany. Stadion stoi zaledwie 600 metrów od morza i nawiewana sól morska wzmaga korozję.

Accra Sports Stadium© Citi FM

Accra Sports Stadium© Citi FM

Accra Sports Stadium© Citi FM

Accra Sports Stadium© Citi FM

Accra Sports Stadium© Citi FM

Reklama