Włochy: Cagliari wybierze projekt polskich architektów?

źródło: CagliariCalcio.com; autor: michał

Włochy: Cagliari wybierze projekt polskich architektów? JSK Architekci są w finałowej trójce i powalczą o przygotowanie ostatecznej koncepcji stadionu dla Cagliari Calcio. Do tej rundy awansowali jako jedni z nielicznych, a zainteresowanie konkursem było bardzo duże.

Reklama

Aż 25 zespołów projektowych zgłosiło swoje koncepcje nowoczesnego stadionu dla Cagliari Calcio. Dziś klub poinformował, że dokonano wyboru trzech najlepszych wizji. Teraz wszyscy finaliści mają za zadanie przygotować szczegółowe koncepcje do 12 lutego 2018. Później włoski klub dokona wyboru, a zwycięzca opracuje pełną dokumentację projektową.

Nuovo Stadio Cagliari

Trzy najlepsze propozycje w finale są o tyle ciekawsze z naszego punktu widzenia, że wśród architektów są ci z Polski. JSK Architekci są już znani jako twórcy wstępnej koncepcji nowego stadionu Cagliari (na załączonych wizualizacjach), a teraz jako część zespołu projektowego Tractebel.

Nuovo Stadio Cagliari

Konkurencja nie będzie łatwa do pokonania, ponieważ przyjdzie zmierzyć się między innymi z Amerykaninem Davidem Manicą, twórcą jednego z najdroższych stadionów w historii świata. Manica wchodzi w skład konsorcjum Sportium (do spółki z Progetto CMR, Ideas oraz B&L). Trzeci finalista to połączone siły J+S oraz One Works.

Nuovo Stadio Cagliari

Wybór zwycięzcy przypadnie najpewniej przed końcem lutego, po analizie wszystkich kandydatur. Pewne jest natomiast, że obiekt pomieści ponad 21 tys. miejsc, a do czasu jego budowy Cagliari będzie grało na tymczasowej Arena Sardegna, obiekcie postawionym na parkingu obok czekającego na wyburzenie Stadio Sant'Elia.

Reklama