Nowy projekt: Kolejny rozdział historii w Sheffield

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Kolejny rozdział historii w Sheffield To najstarszy stadion używany do dziś w światowej piłce zawodowej. W tym sensie Bramall Lane już jest świątynią, ale Sheffield United idą za ciosem i wkrótce zamierzają ją rozbudować.

Reklama

W zeszłym tygodniu Sheffield United przedstawili plany na najbliższą przyszłość dla swojego Bramall Lane. Choć grają tu już od 1855 roku, nie zamierzają się wyprowadzać, lecz inwestować w infrastrukturę w kolejnych latach.

Zgodnie z planem Sheffield United Bramall Lane ma urosnąć z dwóch stron. Po pierwsze, drugi poziom powstanie nad główną trybuną południową, która tym samym przerośnie wszystkie pozostałe tak pod względem pojemności (przybędzie 5400 miejsc), jak i wysokości.

Bramall Lane

Z zewnątrz mają ją charakteryzować półokrągłe kolumny kryjące klatki schodowe, a także okazałe przeszklenia, za którymi mają się kryć m.in. nowe sale konferencyjne. By zmieścić trybunę, klub usunie część parkingu i zamiast naziemnego stworzy dwupoziomowy (liczba miejsc spadnie z 310 do 250).

Druga część planu, na którą wstępne pozwolenie klub otrzymał jeszcze w 2009 roku, zakłada powiększenie wschodniej jednopoziomowej trybuny Kop o 3400 miejsc poprzez dołożenie rzędów do korony obiektu. Zmieni się całkowicie układ komunikacyjny. W południowo-wschodnim narożniku ma z kolei stanąć Business Enterprise Centre – pawilon komercyjny z częściowym widokiem na boisko.

Bramall Lane

Równolegle z analizą możliwości rozbudowy klub prowadzi też projekty mieszkaniowe, wycinające z bezpośredniego otoczenia stadionu miejsce w południowo-wschodnim i północno-wschodnim narożniku. Powstanie tam – odpowiednio – 45 i 52 mieszkania w budynkach o 3-4 kondygnacjach.

Jeszcze przed końcem grudnia, a w najgorszym razie na początku stycznia klub zamierza oficjalnie złożyć wniosek o pozwolenie na rozbudowę. Będzie ono jednak dotyczyło wspomnianej na początku trybuny południowej, nie całego stadionu. Na pawilon i trybunę wschodnią wstępna zgoda jest, ale prawdopodobnie będą zmiany w dokumentacji. Z kolei mieszkania w obu częściach działki mają ważne pozwolenie na budowę i nie ma przeszkód dla ich budowy.

Reklama