Rotterdam: Feyenoord szuka pieniędzy za granicą

źródło: AD.nl

Rotterdam: Feyenoord szuka pieniędzy za granicą W styczniu chcą mieć podpisaną umowę z bankiem Goldman Sachs. Mistrz Holandii potrzebuje „skromnych” 20 milionów euro na prace przygotowawcze w 2018, zanim ruszy z budową nowego stadionu.

Reklama

Feyenoord Rotterdam potwierdził, że rozmawia z amerykańskim bankiem Goldman Sachs w sprawie kredytowania nowego stadionu.

Na razie chodzi jeszcze nie o całkowity budżet projektu szacowanego na prawie 370 mln € (1,54 mld zł), lecz o prace przygotowawcze. W tym pojęciu mieści się przede wszystkim opracowanie szczegółowej dokumentacji i oczyszczenie terenu nad Nową Mozą.

Nieuw Rotterdam Stadion

Chodzi o okres pomiędzy planowaniem a rozpoczęciem prac. Cały czas pracują ludzie, trzeba im zapłacić. Chodzi na przykład o architektów, którzy stworzyli koncepcję stadionu – wylicza przedstawiciel klubu w rozmowie z „Algemeen Dagblad”. Według dziennika mówimy o kwocie ok. 20 mln € (84 mln zł).

W 2018 mają się zakończyć kluczowe etapy przygotowań, by umożliwić budowę od 2019 do 2022 roku. Mieszczący 63 tys. widzów nowy stadion położony częściowo na wodzie ma być najnowocześniejszym i największym obiektem sportowym w Holandii.

Nieuw Rotterdam Stadion

Reklama