Australia: Otwarcie w Perth potwierdzone

źródło: własne | MK; autor: michał

Australia: Otwarcie w Perth potwierdzone Najdroższy stadion w historii Australii zostanie udostępniony gościom 21 stycznia. Już w tym tygodniu zacznie się rezerwacja darmowych biletów.

Reklama

21 stycznia 2018 – ta data przejdzie do historii jako termin pierwszego dużego wydarzenia na Perth Stadium. Obiekt zostanie wtedy udostępniony widzom podczas dnia otwartego. Bilety są darmowe, a ich rezerwację przewidziano od 9 listopada. Pierwsza pula to ok. 70 tysięcy, ale organizatorzy są przygotowani w razie większego zainteresowania. Ponieważ zwiedzanie ma się odbywać rotacyjnie, można będzie wpuścić więcej widzów.

Pierwsze wydarzenie nie będzie komercjalizowane, co ma być ukłonem w stronę podatników. To z ich pieniędzy powstał 60-tysięcznik, który jest najdroższym w historii stadionem Australii. Inwestycja w dzielnicy Burswood pochłonęła ok. 1,45 mld $ (4,06 mld zł) i zgodnie z planem zacznie żyć od stycznia.

Pierwszą płatną imprezą dla mieszkańców Perth będzie mecz kobiecy futbolu australijskiego przewidziany na 10 lutego. Ma to być największa jednorazowa impreza kobieca w Australii, a wejściówki w cenie zaledwie 2$ posłużą wsparciu projektu charytatywnego.

Z kolei 2 i 3 marca dwa koncerty, w sumie na ok. 200 tys. widzów, zagra Ed Sheeran. Tydzień później na obiekcie rozpocznie się sezon Premiership w rugby, a na przełom lipca i sierpnia przewidziano pierwszy mecz piłkarski. Lokalny klub Perth Glory stanie naprzeciw angielskiej Chelsea.

Perth Stadium© Perth Stadium

Perth Stadium© Perth Stadium

Reklama