Nowy projekt: Jeśli MLS dotrze do stolicy muzyki country...

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Jeśli MLS dotrze do stolicy muzyki country... Mecze piłki, futbolu, a pewnie też koncerty. To wszystko może zawitać na południe Nashville, jeśli MLS uwzględni propozycję z tego miasta. Zobaczcie, z jakim stadionem kandydują.

Reklama

Znacie już ogólny zarys rywalizacji o miejsce w amerykańskiej piłkarskiej lidze MLS. Do wzięcia są cztery wolne miejsca dla nowych klubów, o które walczy 12 grup finansowych, w tym część już istniejących zespołów. W stolicy Tennessee jeszcze nie ma pewności co do klubu, ale już jest wizja nowego stadionu, ponieważ z punktu widzenia licencji na grę to kluczowy element do zapewnienia.

Nashville MLS Stadium

Pierwszy typowo piłkarski stadion w Nashville, Tennessee, ma powstać na południu miasta, w rejonie Fairgrounds. Zaprojektowany przez HOK Architects zarys obiektu przedstawia dwupoziomowe trybuny o pojemności 30 tys. widzów z opcją rozbudowy po południowej stronie w razie potrzeby.

Nashville MLS Stadium

To znacząco powyżej oczekiwań władz MLS, gdzie sprawdzają się również stadiony w okolicy 20 tys. miejsc. Jednak, by w przyszłości umożliwić przyciągnięcie meczów futbolu amerykańskiego lokalnego Vanderbilt University, konieczna byłaby pojemność w okolicach 35 tys. osób. Przy wyjściowej pojemności uniwersytet zapowiedział najwyżej parę meczów w roku.

Nashville MLS Stadium

Stadion to część starań grupy biznesmenów, by wejść do MLS jako jeden z najnowszych klubów piłkarskich. Ma powstać w modelu publiczno-prywatnym. Na razie nie znamy jednak ani ceny, ani dokładnego harmonogramu, kiedy stadion miałby powstać.

Nashville MLS Stadium

Jeśli Nashville otrzyma prawo do gry w MLS, najpewniej gospodarzem będzie powołany w 2016 Nashville SC. Zanim nowy stadion powstanie, klub miałby grać przez jeden sezon na baseballowym First Tennessee Park.

 

Reklama