Stalowa Wola: Jest wykonawca Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej

źródło: własne | MK

Stalowa Wola: Jest wykonawca Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Warszawski Budimex zainkasuje prawie 44 miliony złotych za budowę głównej trybuny, boiska i oświetlenia na stadionie w Stalowej Woli. To najdroższa inwestycja sportowa w historii miasta.

Reklama

Budimex został wybrany jako wykonawca drugiej fazy przebudowy stadionu w Stalowej Woli. Warszawska firma zaoferowała 43 739 509,99 zł brutto, ale sprawa nie musi jeszcze być zakończona.

Decyzja uprawomocni się 15 września, jednak tylko pod warunkiem, że żaden z konkurentów nie wniesie odwołania. Tymczasem w przetargu startowało pięć firm z doświadczeniem w budowie stadionów i aż cztery z nich zostały odrzucone po wyjątkowo długiej, ponad trzymiesięcznej analizie ofert (otwarto je 17 maja).

stadion Stali Stalowa Wola

Biorąc pod uwagę liczbę odrzuconych ofert nie będzie zaskoczeniem, jeśli odwołanie od któregoś z kandydatów wpłynie. To może być potencjalnie poważnym problemem dla inwestycji, ponieważ jej harmonogram już jest napięty. Budimex zgodził się bowiem zbudować brakujące elementy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zgodnie z pierwotnym harmonogramem, tj. do 1 października 2018. Na inwestycję został więc niewiele ponad rok, a nie ma jeszcze podpisanej umowy. Jakikolwiek kolejny poślizg może zaważyć na dotrzymaniu terminu, więc kibice „Stalówki” powinni liczyć, że Budimex dostanie umowę i jak najszybciej ruszy do pracy.

Nie tylko główna trybuna

Z punktu widzenia organizacji meczów II, a potencjalnie również I Ligi zdecydowanie najważniejszym elementem jest ukończenie głównego stadionu. Mowa o głównej trybunie dla 2 tys. widzów (całość dla ok. 3,7 tys. osób), oświetleniu meczowym na masztach ulokowanych w dachu, a także nowym boisku z instalacją grzewczą.

Co prawda to wciąż obraz daleki od marzeń rozrysowanych przez poprzedniego prezydenta miasta, ale taki obiekt bez problemu powinien sprostać wymogom i zapotrzebowaniu na bilety.

stadion Stali Stalowa Wola

Obok głównego stadionu przeobrażenie czeka cały kompleks wokół. Nowa brama wjazdowa, kołowroty, pawilon kasowy, 2 boiska treningowe o parametrach orlika do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej oraz kryte boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej.

Stalowa Wola na budowę tak rozległego kompleksu otrzymała 15 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku miasto miało na inwestycję przekazać 14 mln, ale te środki przekierowano na budownictwo mieszkaniowe. Dlatego większość ciężaru finansowego przypadnie na budżet miejski w 2018 roku.

Reklama