Stalowa Wola: Są pieniądze na główną trybunę dla Stalówki

źródło: własne | MK

Stalowa Wola: Są pieniądze na główną trybunę dla Stalówki Ministerstwo Sportu i Turystyki zapisało 15 milionów złotych na dofinansowanie wielkiego kompleksu piłkarskiego w Stalowej Woli. Do jego powstania wciąż daleka droga, ale taka suma pozwala ruszyć z główną trybuną stadionu.

Reklama

Przypomnijmy: w marcu urząd miasta Stalowej Woli zaprezentował nową koncepcję rozwoju infrastruktury przy Hutniczej. Zamiast zwartego stadionu na 7-8 tys. miejsc ma powstać jeszcze tylko jedna trybuna, przeciwległa do tej zbudowanej w 2012 roku. W niej, na trzech kondygnacjach, znajdzie się pełne zaplecze dla piłkarzy Stali Stalowa Wola, ale też pomieszczenia służące zaplanowanym wokół czterem boiskom.

Stadion ZKS Stal

Pierwsze z tych boisk, warte 2,8 mln zł, zostało otwarte w piątek. Na uroczystość przyjechał wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski i przekazał Stalowej Woli dobre wieści. Ministerstwo nie tylko dołożyło się do pierwszego boiska kwotą 1 mln zł, ale też zatwierdziło dofinansowanie w kwocie aż 15 milionów dla kluczowej głównej trybuny.

W tym roku do Stalowej Woli z Warszawy trafi zaledwie 200 tys. zł, ponieważ trzeba jeszcze skompletować dokumentację. W 2017 będzie to już kwota 3 mln zł, a najwięcej przypadnie na kluczowy okres realizacji - 2018 (11,8 mln zł).

Choć kwota dofinansowania jest bardzo wysoka, to koszt stworzenia Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej będzie wymagał od miasta sporej gimnastyki finansowej. Trzeba wciąż wygospodarować ponad 30 milionów, ponieważ komplet czterech nowych boisk i trybuny dla 2 tys. widzów pochłonie ok. 50 mln zł.

Stadion ZKS Stal

Reklama