Rosja 2018: Dach nad trybunami w Niżnym Nowogrodzie gotowy

źródło: własne | MK; autor: michał

Rosja 2018: Dach nad trybunami w Niżnym Nowogrodzie gotowy To dopiero 60% całego dachu, ale dziś cała widownia jest wreszcie kryta w Niżnym Nowogrodzie. Poszycie w trzech kolorach tworzy wzór przypominający wir, ale czy to udana kompozycja? Oceńcie to sami!

Reklama

Największy stadion Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego jest coraz bliżej swojej ostatecznej formy. Pokazaliśmy Wam już docelowy wygląd jego fasad, a teraz mamy nową informację o dachu. Jego pierwsza część – pokrywająca same trybuny – jest już ułożona.

Stadion Nizhny Novgorod© Igor Ivanov, nn_aero, Stroytransgaz

Poszycie składa się z poliwęglanowych płyt w trzech kolorach – białym, błękitnym i niebieskim. Ułożona już część to ok. 34 tys. m2, czyli niecałe 60% całości. Obiekt posiada bowiem ogromny kapelusz również nad promenadą okalającą widownię. Całość oczywiście dostosowana do trudnego klimatu Niżnego Nowogrodu, a więc zniesie duże pokłady śniegu, a do tego jest podgrzewana, by uniknąć znacznego oblodzenia.

Stadion Nizhny Novgorod© Stroytransgaz

O ile dach rośnie w oczach, o tyle nie udało się dotrzymać terminu dla montażu krzesełek. Do końca sierpnia miały być zainstalowane wszystkie z dolnego poziomu, tymczasem do wczoraj udało się ustawić tylko 10,5 tysiąca.

Kolejne ważne zadanie na wrzesień to ukończenie murawy. Boisko jest już pięknie zielone, ale to tylko naturalna część. Docelowo ma być hybrydowe i właśnie we wrześniu mają być wszyte syntetyczne włókna. Cały stadion ma być oddany w Boże Narodzenie 2017.

Reklama