Meksyk: Azteca uszkodzona przez trzęsienie, ale nieznacznie

źródło: własne | MK

Meksyk: Azteca uszkodzona przez trzęsienie, ale nieznacznie Pierwsze doniesienia były niepokojące, ponieważ naoczni świadkowie widzieli, jak jeden z sektorów stadionu pęka z góry na dół. Jednak to mylne wrażenie, na szczęście. Dziura była, bo miała tam być.

Reklama

Podczas katastrofalnego trzęsienia ziemi tuż poza Mexico City zginęło wielu ludzi (w chwili pisania bilans to ponad 200 ofiar), ale w świecie sportu na pierwszy plan wyszły doniesienia o pękającej na pół Aztece. Rzeczywiście, ten film może budzić spory niepokój.

Fakty są jednak takie, że powstała w południowo-zachodnim narożniku szpara to nie przypadek. Dylatacja została tam utworzona dokładnie po to, by konstrukcja mogła pracować w takich sytuacjach. Dlatego, pomimo poszerzenia rozstępu po trzęsieniu, nie ma mowy o istotnych szkodach konstrukcyjnych.

Stadion będzie jednak wymagał napraw w mniejszym zakresie. Wczorajsze trzęsienie ziemi w Meksyku jest już drugim w tym miesiącu, po którym powstały obawy o uszkodzenia Azteki. Na szczęście w obu przypadkach nie potwierdziły się.

Estadio Azteca

Reklama