Londyn: Wkrótce zobaczymy nowy projekt Fulham

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Wkrótce zobaczymy nowy projekt Fulham Odrzucili koncepcję z 2011 roku i już zaczęli drogę proceduralną dla następnej. Najnowszy pomysł na przebudowę Craven Cottage zobaczymy już w październiku.

Reklama

Fulham w zeszłym tygodniu złożyli zawiadomienie do samorządu, że zamierzają przebudować Riverside Stand, czyli zachodnią trybunę Craven Cottage. To pierwszy krok do przebudowy, który poprzedza w brytyjskim prawie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

Po wykonaniu tego elementu czas rozpocząć konsultacje i właśnie podczas nich kibice powinni dowiedzieć się, jak będzie wyglądała nowa trybuna. Pierwsze spotkanie dla fanów Fulham i mieszkańców przewidziano na Craven Cottage 12 października, kolejne 14 października. Na razie znamy jedynie ten szkic, udostępniony przez architektów z Populous.

Craven Cottage

Nowa trybuna zachodnia ma podnieść pojemność stadionu z niespełna 26 do ponad 30 tysięcy widzów. W planie są obszerna strefa VIP/biznes, restauracje, puby, sklepy i zielona przestrzeń publiczna.

Warto przypomnieć, że Fulham miał już gotowy projekt nowej trybuny, autorstwa znanego studia KSS, ale po zmianie zarządu zrezygnowano z jego realizacji. Miał „wyciskać” zbyt mało z bardzo niewielkiej ilości miejsca nad Tamizą.

Reklama